poniedziałek, 8 kwietnia 2013

W poszukiwaniu Kopciuszka - scenariusz dla młodzieży i dorosłych, spektakl dla wszystkich

I udało się, dwa dni po prapremierze W poszukiwaniu Kopciuszka znalazło się na stronie Skene. Jak w tytule - to spektakl kabaretowy do zagrania raczej przez młodzież i dorosłych, choć dzieci bawiły się równie dobrze, oglądając go na scenie.
Kopciuszek nie dotarła na bal i Książę wraz z Wróżką udają się na poszukiwania. Angażują do pomocy Krasnoludków, które przeczesują całą Bajkolandię, spotykając różne postacie z baśni. Ostatecznie okazuje się, że Kopciuszek trafiła do miasta ludzi. W scenariuszu zostaje odnaleziona w Żorach, miejscu premiery spektaklu. Warto zmienić ten fragment i dostosować do własnych realiów.
Celem było pokazanie na scenie wielu osób, stąd poza rolą Księcia - wiele krótkich ról (może wystąpić 18-20 osób). Spektakl z piosenkami trwa około czterdziestu minut, stąd zaliczam go do dłuższych.

A tu trochę więcej zdjęć z premiery niż w poprzednim poście: tuŻory
A tu krótki fragment z występu. 
Naprawdę chylę czoła przed poważnymi ludźmi, którzy w szczytnym celu zgodzili się zabawić w aktorów (na scenie, oprócz trzech osób z mojej grupy teatralnej, widać przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady miasta, dyrektora muzeum i radcę prawnego). Od razu dodam, mój tekst nie jest pisany po śląsku (chciałabych bardzo, bardzo godać, ale nie umia), więc śląskie wypowiedzi wilka to tłumaczenie dokonane przez wykonawcę.

E-book dostępny na stronie skene.com.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz